0Shares

Kapiteni i Real Madridit, Iker Casillas, ka deklaruar se akademia e Barcelonës shumë po mbivlerësohet, pasi sipas portierit të klubit mbretëror La Masia nuk nxirrte yje në të kaluarën.

“Më kujtohet Barcelona e para 11 viteve që nuk kishte fare lojtarë nga akademia në ekip dhe tani nuk mund të thuani se ata janë ekip që gjithmonë luajnë me lojtarë nga akademia. Kjo shkon më epoka”.

“Po thuhet se La Masia gjithmonë ka nxjerrë lojtarë të mëdhenj, por nga koha ime më kujtohen vetëm Puyol dhe Xavi, askush tjetër nuk ishte produkt i akademisë së Barcës”, është shprehur Casillas.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)