0Shares

Njëri nga burgjet më famëkeqe në Holandë, “Het Arresthuis”, është shndërruar në një vend ku çdokush do të kishte dëshirë ta kalonte së paku një natë.

Siç transmeton Shekulli, për 150 vite me radhë, ai ka qenë vendi nga i cili njerëzit dëshironin të largoheshin sa më shpejtë, por tash është shndërruar në një vend ëndrrash

Pasi është mbyllur dhe rikonstruktuar, burgu është shndërruar në një hotel luksoz, ku njerëzit shpenzojnë para për ta kaluar natën. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)