LAJMI I FUNDIT:

Brekë prezervativë: A do të donit ta shihni partnerin në shtrat me këto? (Video)

Brekë prezervativë: A do të donit ta shihni partnerin në shtrat me këto? (Video)

Në YouTube janë shfaqur reklamat e një prezervativi të madh, që u ofron mbrojtje edhe më të madhe meshkujve, sepse ajo mbron të gjitha bigëzimet gjatë raportit seksual dhe kështu redukton rrezikun e infeksioneve të transmetueshme seksuale.


Versioni më i madh i prezervativit, Skrogard ul në masë të madhe kontaktet lëkurë me lëkurë, duke reduktuar kështu rrezikun e infeksioneve të tilla si herpes, të cilat janë sëmundje të transmetueshme të lëkurës, transmeton Telegrafi.

Reklama

Ajo është krijuar për njerëzit që kanë dallime në seks dhe për meshkujt që kanë epsh të madh.

Prezervativët standarde për meshkujt janë të dizajnuara për të ndaluar spermën të vije në kontakt me një partner por nuk mund t’i mbrojë nga sëmundjet seksualisht të transmetueshme. Ato mund të mbrojnë lëkurën e penisit, por i gjithë bigëzimi mbetet i pambrojtur.

Ky prezervativ është bërë nga lateks (sistem mbrojtës) dhe prezervativët standard, por mbulon një sipërfaqe shumë më të madhe – në këtë mënyrë, siguron mbrojtje më të madhe. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Përdoruesi në TikTok ka një paralajmërimin të tmerrshëm për ‘shenjat e vogla’ në letrat e tualetit tek banjat publike

Virale
Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Renditi copëzat në tabelën e shahut për 45 sekonda, 10-vjeçarja nga Malajzia thyen rekordin Guinness

Interesante
Kalo në kategori