0Shares

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka pranuar se do të jetë vështirë për ekipin e tij të mposhtë Barcelonën në ndeshjen e sotme të Ligës së Kampionëve.

“Ata janë skuadra e dytë në historinë e viteve të fundit të futbollit; pas Milanit nën drejtimin e [Arrigo] Sacchi, është Barcelona që ka magjepsur secilin”.

“Do të jetë një takim në mes të një skuadre që është në kulm të suksesit kundër një skuadre që tash ka filluar të zhvillohet me një projekt të bazuar në njerëz të rinj”.

“Shpresoj Milani të mos duket i hutuar, por sigurisht do të jetë shumë vështirë për ne të dalim dhe të kryesojmë misionin që gjithmonë ia kam dhënë Milanit”.

“Kësaj here, Barca do të jetë në kontroll në fushë, dhe ne do të duhet të luftojmë dhe të mos dominohemi në ndeshje”, ka thënë Berlusconi për Berlusconi told La Gazzetta dello Sport. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)