0Shares

David Beckham është i ngazëllyer me debutimin e tij për Paris Saint-Germain në fitoren ndaj Marseille, derisa synon të bëhet i pari anglez që fiton katër tituj në katër kampionate të ndryshme.

“Është dukshëm një fillim i mirë. Ishte bukur të dilja në fushë, pasi duket se kishte kaluar bukur kohë që kur nënshkrova”.

“Ishte mirë të kem ndikim. Ne kishim 25 minuta të vështira, dhe ata kishin disa shanse. Ne nuk luajtëm aq mirë sa që mundëm. Menaxheri më tha të vazhdoj dhe ta mbaj topin dhe t’i rehatoj gjërat. Shpresoj se e bëra këtë”.

“Kishte ca nerva. Kishte ca presion. Ishte vështirë të fitoj shpejtësinë, pasi jam shtatë javë jashtë fushe dhe nuk kam bërë asgjë. Ishte vështirë të rikthej formën. Por jam ndjerë mirë dhe mprehtësia po rikthehet”, ka thënë Beckham. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)