Barca gabon, por i falet

Valencia e ka ndalur në një barazim 1-1 Barcelonën në Mestalla, një barazim ky që nuk i pengon katalanasit në mbajtjen e pozitës së parë.

Tifozët në Mestalla u argëtuan me një lojë dinamike, të diktuar nga vendasit të cilët kishin më shumë raste.

Ky dominim në raste për Valencian u shpagua pas 33 minutash lojë kur Ever Banega shënoi për 1-0 dhe gëzimin e tifozëve vendas.

Në minutën e 39-të u akordua një penalti për Barcelonën, të cilën e konkretizoi Lionel Messi për 1-1. Natyrisht, në portën e duhur, e jo të gabuar sikur disa të tjerë.

Në pjesën e dytë u zhvillua lojë e baraspeshuar dhe Barcelona kërkoi golin e fitores ashtu si Valencia, megjithëse ndeshja përfundoi me rezultat 1-1.

Me këtë barazim Barcelona ka 59 pikë, 12 pikë më shumë se sa Atletico Madridi në vendin e dytë që zhvillon takimin ndaj Betisit. /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës