0Shares

Mesfushori i Tottenhamit, është emëruar si lojtari më i mirë i vitit nga Football Writers’ Association.

Bale bëhet lojtari i 15-të i cli fiton të dy çmimet brenda një viti, atë të lojtarit më të mirë në Angli dhe këtë që e fitoi tani nga asociacioni i gazetarëve.

Uellsiani ishte i pari në listë me 53 për qind të votave, i dyti ishte Robin Van Persie me 43 për qind dhe Juan Mata doli i treti. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)