Bad News Eagles mposht ekipin Copenhagen Flames dhe kalon në finale të turneut CCT South Europe

Ekipi shqiptar Bad News Eagles ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj ekipit danez Copenhagen Flames, për ta siguruar finalen në turneun CCT South Europe.

Bad News Eagles kanë shënuar fitoren e tretë radhazi në turneun me vlerë 50.000 dollarë.

Me një rikthim fantastik në mapin e parë, Bad News Eagles e vazhduan formën e mirë edhe në mapin e dytë, për ta përmbyllur ndeshjen me rezultat të përgjithshëm 2-0 me mapa.

Me këtë fitore, ata kanë siguruar finalen në turneun CCT South Europe, dhe e presin fituesin nga ndeshja Aurora – 9INE.

Ndeshja finale do të zhvillohet sot nga ora 18:30 dhe do të transmetohet në platformën Gjirafavideo. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?