0Shares

Një burrë australian dhe gruaja e tij britanike kanë gjetur vdekjen pasi u rrëzuan nga një mur prej 30 metrash derisa po bënin selfie.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Michael Kearns, 33 vjeç, po pushonte me partneren e tij Louise Benson, 37 vjeçe, para se çifti u gjet i vdekur në një plazh të njohur për surfing në Portugali.

Supozohet se çifti ranë nga 30 metra pasi kishin bërë një selfie, përkatësisht kishin humbur ekuilibrin, diku midis orës 1 dhe 6 të mëngjesit të së martës.

Policia beson se atyre u kishte rënë telefoni dhe u përpoqën ta rimerrnin, por humbën ekuilibrin.

Siç thuhet më tej, çifti ishin nisur nga Australia në janar për të udhëtuar nëpër botë dhe kishte marrë pjesë në martesën e një miku në Portugali, vetëm disa javë më parë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)