‘Vëllai i Madh’ ka hapur një televotim për sonte ( hënë) për të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova.

Ky nominim i përgjithshëm erdhi si pasojë e thyerjeve të rregullave të shtëpisë, ku konkurrentët janë parë duke folur me kode dhe me persona të jashtëm.

“Me rregullat e mia nuk ka shaka. Sjellja juaj kohëve të fundit sidomos pas spektaklit të së premtes, nuk do të kalojë pa u ndëshkuar. Prandaj sonte do të ketë një eliminim”, u tha në njoftim.

Banorët më të votuar ishin: Xhuli Nura, Vedat Bajrami, Andi Artani, Melisa Lleshi, Artan Thaçi, Arta Selimi, Stresi, Gresa, Bruno, Blasta dhe Mbresa.

Të gjitha lajmet nga Big Brother Kosova Të gjitha lajmet nga Big Brother Kosova
Reklama

Teksa tre më pak të votuarit ishin: Vivien Thano, Atdhe Xharavina dhe Dafina Dauti.

Për këta të fundit u hap sërish një televotim pasi njëri nga ta do të largohet nga shtëpia e famshme e Kosovës.

Reklama

Mes Vivienit dhe Atdheut, ky i fundit ka lënë përfundimisht garën për çmimin e madh prej 200 mijë eurosh. /Telegrafi/

Foto: Screenshot/YouTube