Xhuli Nura ishte padyshim një prej banoreve më të komentuara të edicionit të parë të Big Brother VIP Kosova.

Modelja nga Drenica iu bëri ballë shumë debateve, situatave dhe ‘sulmeve’ që i vinin nga pjesa më e madhe e banorëve të shtëpisë së famshme.

Megjithatë kjo nuk ishte e mjaftueshme që ajo të fitonte çmimin e madh prej 200 mijë eurosh, ajo doli e treta nga votat e publikut pas Stresit, që doli fituesi dhe Vedat Bajramit që ishte I dyti.

Foto: Juliana Nura/Instagram

Por, përkrahja për Nurën nuk ka munguar as nga publiku e as nga shumë emra të njohur përfshirë estradën.

Getinjo dhe Vivien shkëlqyen përkrah njëri-tjetrit në finalen e Big Brother VIP Kosova Getinjo dhe Vivien shkëlqyen përkrah njëri-tjetrit në finalen e Big Brother VIP Kosova
Reklama

Këngëtarja Arta Bajrami pas humbjes së Xhulit ka reaguar në një postimi në llogarinë e saj në Instagram teksa tha se tani është koha kur modelja do të shkëlqejë.

Reklama

Foto: Arta Bajrami/Instagram

“Është bota e meshkujve, ti do të shkëlqesh duke filluar nga tani”, ka shkruar Arta në përkrahje të Xhulit.

Vlen të theksohet që pjesë e pesë finalistëve ishin edhe Artani Thaçi dhe Mbresa Hajrullahu, përveç çmimit kryesorë që iu dha Stresit katër banorët e tjerë të finales së madhe fituan nga 10 mijë euro secili. /Telegrafi/