Nivelet e Cristiano Ronaldos nuk kanë rënë aspak edhe gjatë mbylljes nga coronavirusi.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” është rikthyer me stërvitjen me Juventusin, ku Serie A po përgatitet për rikthim në aksion, por pas dyerve të mbyllura.

Sipas AS , Ronaldo ishte në fushën e stërvitjes katër orë para shokëve të tij të skuadrës, ku bëri disa trajnime dhe testime individuale.

View this post on Instagram

Explode mode 💥💨

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on May 23, 2020 at 5:33am PDT

CR7 është rikthyer në klub në formë edhe më të mirë se sa ishte përpara pezullimit të futbollit – duke mbajtur në vazhdim regjimin e tij të stërvitjes edhe sa ishte në karantinë.

Ka histori të panumërta për etikën e tij të lindur të punës dhe përkushtimin e tij në seancat stërvitore të natës vonë, edhe pas ndeshjeve të mëdha në Ligën e Kampionëve – kështu që nuk është e habitshme që ai ka arritur ku është në karrierën e tij.

Disa muaj mbrapa, gazetari Joaquin Maroto i AS ka zbuluar disa informacione për 35-vjeçarin i cili çdo ditë kryen stërvitje tjera.

View this post on Instagram

Recovery session ❄️💪🏻

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Jul 20, 2019 at 11:02am PDT

Përveç stërvitjes me Juventusin dhe Portugalinë, ai ka programin me pesë seanca stërvitore në palestër në javë, ku futet edhe noti si pjesë e regjimit. /Telegrafi/