0Shares

Arsenali ka shënuar fitore shumë të vështirë ndaj Stoke Cityt në Emirates me rezultat minimal 1-0, duke iu kthuer kështu fitoreve.

Pjesa e parë në Emirates ishte me lojë të dominuar nga Arsenali, kurse mysfafirët u konsoliduan në mbrojtje.

U dalluan tentimet e Olivier Giroud me kokë dhe Alex Chamberlain nga afërsia, por fantastik ishte portieri Asmir Begovic.

Në pjesën e dytë Arsenali vazhdoi tentimet, por as se si nuk vendasit nuk po arrinin deri te goli.

Në minutën e 78-të u akordua një gjuajtje e lirë për Arsenalin, nga e cila pas një devijimi shënoi Lukas Podolski për 1-0 dhe golin e vetëm të këtij takimi.

Arsenali me këtë fitore arrin në kuotën e 41 pikëve në vendin e pestë, një pik ëmë pak se Tottenhami që të dielën i shkon WBA-së. /Telegrafi/


Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)