Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati sot është arrestuar nga Policia e EULEX-it.

Këtë e ka konfirmuar avokati Tomë Gashi.

“Tani u arrestu nga policia e EULEX-it kryetari i OVL të UÇK, zoti Hysni Gucati dhe do të transferohet në Hague! Bastisjet po vazhdojnë!”, ka shkruar Gashi.

Ndryshe, një ditë më parë është arrestuar edhe Salih Mustafa dhe është dërguar në Hagë. /Telegrafi/