Amber Heard u pa për herë të parë që nga gjyqi i saj për shpifje me ish-bashkëshortin Johnny Depp dhe ajo dukej se kishte nisur një pushim në Evropë.

Aktorja 36-vjeçare dhe fëmija i saj u panë duke shijuar pamjet në Palma de Mallorca, një qytet turistik mahnitës në Spanjë, të enjten (29 shtator).

Ajo u rishfaq mes betejës së saj ligjore me Depp. Vetëm këtë javë, Amber ndryshoi përsëri avokatët në përpjekjen e saj për të detyruar dy firma sigurimesh të marrin faturën shumëmilionëshe për pagesën e saj për shpifje.

Megjithë shumën masive të parave që u urdhërua t’i paguante Deppit si dëmshpërblim, Amber dukej se mund të bënte një pushim relaksues, shkruan DailyMail.

Reklama

Aktorja u shfaq e relaksuar në një bluzë të ngushtë të zezë me rripa të hollë të kombinuar me pantallona po ashtu të zi dhe të gjerë.

Reklama

Flokët e Heardit ishin të çrregullta dhe të hedhura përsëri në një topuz të rastësishëm dhe ajo shihet pa makijazh.

Nëna beqare, e mbajti për dore vogëlushen e saj dhe e çoi për një shëtitje në një set me lëkundje në një park lokal.

Ylli i “Rum Diaries” është duke pushuar me një grup të vogël që iu bashkua asaj për një shëtitje në qytetin piktoresk.

Pavarësisht se jeta e saj personale dhe profesionale ishte në trazira pas dy gjyqeve shumë të publikuara mbi abuzimin e saj të supozuar nga Johnny Depp, njëri në Mbretërinë e Bashkuar dhe tjetri në SHBA, Amber u pa e buzëqeshur në daljen e saj.

Reklama

Heard u urdhërua t’i paguante ish-bashkëshortit të saj më shumë se 10 milionë dollarë si dëmshpërblim në fund të një gjyqi për shpifje shpërthyese në qershor.

Reklama

Ajo aktualisht përfaqësohet nga David L. Axelrod dhe Jay Ward Brown në apelimin e saj ndaj atij vendimi.

Aktorja gjithashtu ka punësuar së fundmi Kirk Pasich në ekipin e saj ligjor në një përpjekje për të marrë kompani të shumta sigurimesh për të mbuluar faturat e saj ligjore, të cilat mund të kalojnë 15 milionë dollarë, sipas Puck News.

Puck pretendon se shpenzimet e Heard u rritën mbi 8 milionë dollarë përpara se të fillonte gjyqi në Virxhinia.

Reklama

Në fund të gjyqit për shpifje, Depp, 59 vjeç, iu dha 10 deri në 15 milionë dollarë dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë dëmshpërblim.

Gjykatësi më vonë e kufizoi dëmin në maksimum prej 350,000 dollarësh të shtetit duke e lënë Depp me një total prej 8.35 milionë dollarësh.

Reklama

Ndërkohë, Heard fitoi një nga tre pretendimet e saj kundër padive në lidhje me deklaratat e bëra nga avokati i Depp që sugjeronte se aktorja dhe miqtë e saj kishin hedhur poshtë banesën e tyre përpara se të thërrisnin policinë.

Aktores iu dhanë 2 milionë dollarë si dëmshpërblim nga 100 milionë dollarët që ajo kërkoi.

Reklama

Një ditë pasi ekipi i Heard paraqiti një apel, ekipi i Depp bëri të njëjtën gjë për të përmbysur disa milionë që aktori i detyrohet ish-gruas së tij.

Të gjitha lajmet nga Amber Heard Të gjitha lajmet nga Amber Heard

Ekipi i aktorit të “Pirates of the Caribbean” tha se ata bënë një apel për t’u siguruar që ‘të gjitha informacionet të shqyrtohen nga gjykata’ ndërsa ata kthehen për të shqyrtuar apelimin e Heard. /Telegrafi/