0Shares

Pas një konkurrence të madhe në përzgjedhje, shfaqja “Aktori në kuti” kthehet me një nga çmimet e Forumit Ndërkombëtar të Monodramave në Botë.

Çmimi Special iu nda aktorit, autorit dhe regjisorit të shfaqjes, Mentor Zymberaj, në Festivalin Ndërkombëtar të Monodramës THESPIS në Kiel të Gjermanisë

Ky është çmimi i 15 që ka kjo shfaqje ka fituar në festivalet ndërkombëtare. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)