0Shares

Në magjistralen Pejë-Prishtinë, në fshatin Rigjevë, ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacioni, në të cilin ka humbur jetën një person.

Aksidenti ka ndodhur kur dy vetura janë ndeshur, me ç’rast një person ka humbur jrtën kurs enjë tjetër ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se njëri nga të aksidentuarit ka ndërruar jetë në QKUK.

“Rreth orës 16:05 minuta njëri nga viktimat ka ndërruar jetë, ndërsa i lënduari tjetër është dërguar në drejtim të Qendrës Klinike Universitare të Kosovë (QKUK)”, ka thënë Kelani.

Sipas Kosovapressit një veturë e tipit "Audi”,që drejtohej nga F.V. nga Gllareva e ka goditur një veturë tjetër “Opel Corsa” duke e shkëputur në mes dhe duke e hedhur në ara. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)