0Shares

Ibrahim Afellay duket se do të rikthehet te Barcelona në fund të sezonit pasi Schalke, ku ai aktualisht është i huazuar, nuk është e interesuar ta mbajë anësorin.

Holandezi është shoqëruar me lëndime shumicën e kohës së tij në Veltins-Arena, dhe pavarësisht paraqitjeve impresive në 10 paraqitjet e tij për klubin, duket se ai do të rikthehet në Camp Nou gjatë verës.

“Mendoj se ai do të largohet prej nesh. Ibrahim ende është në trajtim në Holandë”, ka thënë drejtori sportiv i skuadrës gjermane, Horst Heldt, për Sport Bild. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)