LAJMI I FUNDIT:

Aeroplanët e dorëzuar nga shteti sllovak tashmë po kryejnë aksione në Ukrainë

Aeroplanët e dorëzuar nga shteti sllovak tashmë po kryejnë aksione në Ukrainë

Sllovakia ia ka dorëzuar forcave ushtarake ukrainase tashmë katër aeroplanët e parë luftarakë MiG-29.

Reklama

Aeroplanët tashmë kanë nisur operimin mbi qiellin e shtetit të Ukrainës, thotë nënkryetarja e parlamentit ukrainas, Olena Kondratiuk

“Aeroplanët e dorëzuar nga shtetit sllovak tashmë po kryejnë misione luftarake në qiellin mbi Kharkiv”, pohoi ajo.

Theksojmë se Sllovakia ka planifikuar t’i transferojë 13 aeroplanë të tillë ushtrisë ukrainase.

Kujtojmë se edhe Polonia ka premtuar se do të dërgojë disa aeroplanë ushtarakë në Ukrainë.

Ndryshe, aleatët perëndimor kanë nisur edhe dërgimin e tankeve luftarake në shtetin ukrainas. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Vullnetarët rusë që luftojnë në krah të Ukrainës, kapin rob disa ushtarë të Putinit

Evropa
Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Kreu i Wagnerit publikon pamje të heqjes së minave - Prigozhin akuzon Kremlinin se u përpoq t'ia vras mercenarët

Evropa
Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Ukrainasit arrijnë dy fitore kundër rusëve në Donetsk dhe Luhansk

Evropa
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë - shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Rusia u kërkon banorëve në kufi me Ukrainën të evakuohen sa më shpejt

Evropa
Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Operatori ukrainas i dronit arrin ta shmang raketën ruse nga sistemi raketor Tor-2M, më pas e shkatërroi

Evropa
Kalo në kategori