Përmes një postimi në rrjetet sociale, Adelina Thaçi ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitive në testin për coronavirus.

Këngëtarja ka thënë se me gjithë kujdesin e shtuar gjatë gjithë kohës, ajo nuk ka arritur ta parandalojë infeksionin duke qenë se, sipas saj, “ka shumë njerëz të papërgjegjshëm që i hasim”.

Ajo ka treguar se simptompat e saj ishin: lodhje, kokëdhimbje, dhimbje të syve, dhimbje të qafës, temperaturë jo shumë të lartë, si edhe nuk ka pasur humbje të shijes apo të nuhatjes e as kollitje.

Postimi i saj i plotë (i pa edituar)

Te dashure miq e familjare,
Pas kaq muajve te kujdesit ne maximum nga ky virus,pa dal asnjihere pa maska pa doreza,besa 3 muajt e pare as nga shtepija.
Ne mesin e kesaj popullate kemi kaq shume njerez te pa pergjegjshe qe i hasim e e mshefin pa asni fije turpi.
Une hasa ne keto simptoma
Para dy dite, pra;
Lodhje te madhe te trupit
Dhimbje te syve larte, poshte, anash, kokedhimbje dhe qafa.
Une skam humbje te shijes e as te nuhatjes, jo koll.
Temperature 37.5
Pra keto ishin simptomet e mija
Dhe e bona testin ku para pak qastesh me rezultoi pozitiv.
Ju lutem mos fshehni qe jeni me virus, mos dilni pa masa mbrojtese, e ju njerez qe e fshihni duhet marre me ju ardh, e qe e di qe jeni te shumt!
Me respekt Adelina Thaqi Meta

/Telegrafi/