Shumë shpejt pritet të publikohen projektet e reja të reperëve të ‘labelit’, Authentic Entertainment, 2po2 dhe Capital T.

Pasi mbyllën me sukses vitin 2013, reperët 2po2 dhe Capital T kanë filluar të mendojnë menjëherë për projektet e reja.

Sipas Prive, Entermedia do të realizojë një prej videoklipeve më të shkurtra ndonjëherë, e që është një bashkëpunim i 2po2 me Besën.

Nga ana tjetër edhe Capital T do të jetë shumë i zënë në të ardhmen e afërt, pasi ai pritet të publikojë një bashkëpunim me Vedat Ademin, teksa besohet se po punon edhe për mixtape të tij që do të përmbajë 12 këngë.

Telegrafi ka informacione se 2po2 po qëndron së fundmi në Kosovë për të aranzhuar dhe për t’i intensifikuar punët në projektet e reja dhe mbetet të shihet se sa do të jenë të suksesshme ato.