0Shares

Apple ka prezantuar altoparlantin e tij HomePod, për të cilin kompania pohon se do të ndryshojë raportet ndaj muzikës në ambientin shtëpiak, njëjtë sikur ai që kishte sjellë iPod për muzikën në lëvizje.

Altoparlanti i ri i mençur është i dizajnuar të punojë me Apple Music.

Përmes lidhjes pa tela mund të lidhen mbi 40 milionë këngë që ndodhen në këtë shërbim. HomePod formon akustikë të performancave të larta, transmeton KosovaPress.

Altoparlanti përdor procesorin Apple A8 për punë dhe është i pajisur me teknologji, e cila ndihmon shpejt të mësohet se në cilën pozitë në dhomë ndodhet dhe në bazë të saj të optimizojë zërin për këtë dhomë.

HomePod do të dalë në shitje në dhjetor me çmim prej 349 dollarësh.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)