LAJMI I FUNDIT:

​Trump akuzon mediet ”Fake News” si nxitëse të dhunës

​Trump akuzon mediet ”Fake News” si nxitëse të dhunës

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot mediet ”Fake News” si nxitëse të dhunës në SHBA-së.

Reklama

Kjo deklaratë vie më pak se një javë pas masakrës më të rëndë antisemitiste e regjistruar në vend, që ndodhi në Pittsburgh.

”Ju nxisni dhunë me pyetjet tuaja”, iu përgjigj Trump një gazetareje, e cila e pyeti nëse retorika e tij kishte patur ndikim në klimën aktuale në SHBA, shkruan ATSH.

”Shumë gazetarë nxisin dhunën duke mos pasqyruar të vërtetën. Mediet ”Fake News” nxisin dhunën”, shtoi ai nga kopshti i Shtëpisë së Bardhë, përpara se të nisej për një takim elektoral në Virxhinian Perëndimore. /kp/Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Ministri serb i Mbrojtjes përmend “futjen e ushtrisë serbe në Kosovë” – por e din se paraprakisht duhet marrë leje

Serbia
Deklaratë e fuqishme nga Britania e Madhe: Do të mbështesim Ukrainën

Deklaratë e fuqishme nga Britania e Madhe: Do të mbështesim Ukrainën "pavarësisht se çfarë ndodh diku tjetër"

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
A po kthehen kontrollet kufitare në vendet e Zonës Shengen?

A po kthehen kontrollet kufitare në vendet e Zonës Shengen?

Evropa
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

Një tërmet i fuqishëm godet Bosnjën dhe Hercegovinën – lëkundjet janë ndjerë edhe në Kroaci

Bosnja
Kalo në kategori