Një transgjinore është rrahur keq nga disa të rinj në Dallas të Teksasit SHBA.

Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës.

Agresorët përdornin fjalë fyese dhe homofobike ndaj saj, ndërkohë që e shtrinë në tokë duke e goditur me shkelma.

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje që ndodhi në një parking./tch/