LAJMI I FUNDIT:

​Pas raketave ruse S-400, Turqia blen raketat amerikane “Patriot”

​Pas raketave ruse S-400, Turqia blen raketat amerikane “Patriot”

Blerja nga Turqia e raketave amerikan antiraketore të tipit “Patriot” nuk ka asnjë impakt në kontratën e arritur me Rusinë për të blerë sistemin konkurrent nga Rusia, S-400, theksoi sot presidenca turke.

Reklama

“Kontrata për modelet S-400 është mbyllur dhe bateritë e para duhet të vijnë në tetor”, deklaroi për median zëdhënësi i presidencës, Ibrahim Kalin.

“Oferta amerikan për të na shitur modelet ‘Patriot’ nuk ndryshon asgjë në këtë aspekt, sepse ne nuk e konsiderojmë secilin sistem si një alternativë ndaj tjetrit”, theksoi ai. /kp/Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Përmbytje të mëdha në Stamboll pas reshjeve të dendura të shiut

Turqia
Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Raportohet për “disa të vdekur” pas të shtënave në dy vende nga i njëjti i dyshuar në Roterdam

Evropa
Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Evropa
Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Filmohet momenti kur rusët sulmojnë fabrikën e koksit në Avdiivka

Evropa
Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Sheshel për aktakuzën e re të Hagës: Jam gati të shkoj vullnetarisht, por me një kusht

Serbia
Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Avokati Stojkoviq: Radoiçiq është pjesë e BIA-s, Vuçiqi me anë të propagandës ruse po krijon frikë dhe panik te serbët e Kosovës

Serbia
Kalo në kategori