Për rreth dhjetë ditë fillon panairi i veturave në Los Anxhelos, ku do të shkëlqejnë disa modele të reja.

Yjet kryesore do të jenë gjenerata e re e Porsche 911, Convertible Series Trio Series BMW, M340i dhe X7, gjenerata e ardhshme Mazda 3 dhe sedan i ri Toyota Corolla.

Panairi i veturave në Los Anxhelos do të fokusohet në makina sportive dhe të konvertueshme.

Porsche do të zbulojë një gjeneratë të re me popullaritet 911, nën shenjën 992, dhe BMW prezanton serinë luksoze kabriolet së bashku me  gjeneratën e re SUV X7.

Mazda do të ketë për premierë modelin Mazda3 me një motor të ri Skyactive X që pretendohet se ka të gjitha karakteristikat e naftës.

Audi vjen me një model sportiv me katër dyer S7, Nissan sjell një limuzinë kompakte  Maxim.

Në Los Anxhelos do të gjendet edhe Audi eTron GT me katër dyer me 600 kuaj fuqi dhe një autonomi prej 500 KS, ndërsa VW mund të paraqesë edicionin e fundit Beetle, e cila nuk do të prodhohet nga viti i ardhshëm. /kp/Telegrafi/