LAJMI I FUNDIT:

​Fundi për Jaguar XJ, pasardhësi në vitin 2020

​Fundi për Jaguar XJ, pasardhësi në vitin 2020

Limuzina më luksoze e Jaguar festoi ditëlindjen e 50-të vitin e kaluar dhe brezi i tanishëm po prodhohet gati për një dekadë.

Reklama

Gjenerata aktuale e Jaguar XJ është modeli më i vjetër në rangun e këtij prodhuesi. Makina u prezantua në vitin 2010, dhe në 2015 ajo u pësoi një ristilizim.

Duke pasur parasysh se është një automjet që ka qenë në treg për pothuajse dhjetë vjet, nuk është çudi që nga viti në vit shitjet kanë rënë. Kështu, në vitin 2018 në Evropë janë shitur vetëm 1,099 njësi, ndërsa situata në SHBA është disi më e mirë – janë shitur 1,579 kopje të Jaguar XJ.

Megjithatë, ky model gjithashtu shënoi një rënie të madhe në tregun e SHBA vitin e kaluar, me 2,721 makina të shitura në vitin 2017.

Pasardhësi i Jaguar XJ nuk pritet para vitit 2020 dhe duhet të ketë vetëm një makinë elektrike. /kp/Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

“Koleksioni i bardhë”, shiten 60 vetura Porsche që sipas ekspertëve secila mund ta ketë vlerën e një milion dollarëve

Auto
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Italiani voziti një kamion në dy rrota dhe vendosi një rekord Guinness

Italiani voziti një kamion në dy rrota dhe vendosi një rekord Guinness

Auto
Varianti i ri i F-150 Lightning

Varianti i ri i F-150 Lightning "Flash" vjen me një rreze 514 kilometra, vjen gjithashtu i pajisur me pompë nxehtësie për të ruajtur baterinë gjatë dimrit

Auto
Pas emrit Scatenato është një numër i kufizuar Urus i firmosur nga ABT

Pas emrit Scatenato është një numër i kufizuar Urus i firmosur nga ABT

Tunning
Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Pamjet e fundit të shpërndara në internet na tregojnë brendësinë e kamionçinës Cybertruck

Auto
Kalo në kategori