Boris Johnson shpalli sot qëllimin për të garuar për kreun e Partisë Konservatore dhe si kryeministër i Britanisë së Madhe, sapo Theresa May të japë dorëheqjen.

“Sigurisht që do të konkurroj”, tha ish-ministri i Brexit, i cili dha dorëheqjen pasi kundërshtonte linjën e ndjekur nga kryeministrja aktuale, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari mbi këtë çështje gjatë një eventi publik në Mançester.

Megjithatë Johnson theksoi se “për momentin kolltuku nuk është bosh”./ATSH/