LAJMI I FUNDIT:

​Bonevet promovon projektin më të ri “Electric Buggy”

​Bonevet promovon projektin më të ri “Electric Buggy”

Organizata e të rinjve Bonevet, sot në Gjakovë ka shënuar 5-vjetorin e themelimit.

Reklama

Të rinjtë që merren me projekte inovative, në aktivitetin e tyre kanë promovuar projektin më të ri inovativ, për të cilin kanë punuar për gati dy vite, “Electric Buggy” – automjetin elektrik, i cili nuk është i pari nga kjo organizatë premtuese e Kosovës.

Projekti është filluar më 3 tetor 2017, ku qëllimi kryesor i projektit ishte zhvillimi i të rinjve në fushat e teknologjisë dhe arsimit dhe për ta mbrojtur ambientin në Gjakovë.

Kjo shoqatë më parë kishte shndërruar një makinë me djegie të brendshme, në një makinë elektrike. Ndërsa ideja e tyre për makinë të re, ishte që ta finalizonin një makinë nga zeroja.

“Electric Buggy” u prezantua para shumë qytetarëve.

Projekti është një makinë elektrike urbane, që ka për qëllim ta transformojë Qarshinë e Vjetër në Gjakovë, nga një zonë në të cilën qarkullojnë makinat me djegie të brendshme, në një zonë ku qarkullojnë makinat elektrike. /Telegrafi/

View this post on Instagram

KRYEVEPRA E ANËTARËVE – “ELECTRIC BUGGY”. Sot për 5 vjetor, më krenarë se kurrë, kemi kënaqësinë të lansojmë një projekt të rëndësisë së tillë. Kjo kryevepër filloi me 3 tetor 2017, ku përgjatë 2 viteve punë e përkushtim anëtarët finalizuan projektin “Electric Buggy”. Ky projekt është një makinë elektrike urbane, që ka për qëllim të transformoj qarshinë e vjetër në Gjakovë, nga një zonë në të cilën qarkullojnë makinat me djegie të brendshme në një zonë ku qarkullojnë makinat elektrike. Sot për 5 vjetor, më krenarë se kurrë, kemi kënaqësinë të lansojmë një projekt të përmasave të tilla. Detajet e projektit do të vijnë së shpejti.

A post shared by BONEVET Gjakova (@bonevetgjakova) on Sep 3, 2019 at 9:12am PDT

Në trend Auto

Më shumë
Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Turqia prezantoi një makinë fluturuese - ja si duket ajo, bëhen të ditura specifikat e saj

Auto
Pas emrit Scatenato është një numër i kufizuar Urus i firmosur nga ABT

Pas emrit Scatenato është një numër i kufizuar Urus i firmosur nga ABT

Tunning
VW Golf elektrik do të prodhohet në Wolfsburg ndërsa Trinity në fabrikën e Zwickau

VW Golf elektrik do të prodhohet në Wolfsburg ndërsa Trinity në fabrikën e Zwickau

Auto
Kjo është vetura që kushton 100 milionë dollarë dhe vetëm një njeri në botë posedon të drejtën për ta vozitur

Kjo është vetura që kushton 100 milionë dollarë dhe vetëm një njeri në botë posedon të drejtën për ta vozitur

Auto
Mercedes-AMG prezanton GLC Coupe të re: Dizajn elegant me performancë të lartë

Mercedes-AMG prezanton GLC Coupe të re: Dizajn elegant me performancë të lartë

EVs
Bukuroshet e famshme lodhen me pastrimin e veturave të tyre, por fqinjët marrin një shfaqje erotike falas (Foto, +16)

Bukuroshet e famshme lodhen me pastrimin e veturave të tyre, por fqinjët marrin një shfaqje erotike falas (Foto, +16)

Auto
Kalo në kategori