0Shares

Poritieri legjendar, Dino Zoff, mendon se Gianluigi Buffon është portieri më i mirë që e ka pasur ndonjëherë Juventusi.

“Ai është numri një në histori të Juventusit. Giampiero Combi ishte portier i madh në ditët e tij, por aktualisht Buffoni është në maje dhe gjëja më e rëndësishme është që të vazhdojë me paraqitjet e mrekullueshme”.

“Unë? Buffoni është para meje”, ka deklaruar Zoff. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)