0Shares

Eroll Zejnullahu nuk do të jetë më pjesë e Union Berlinit.

Mesfushori kosovar është larguar nga skuadra e kryeqyteti gjerman pas minutazhës së vogël në edicionin e kaluar.

Union Berlin e ka huazuar lojtarin e talentuar tek Sandhausen në Bundesliga 2.

Kjo ka ndodhur pasi Zejnullahu nuk ishte fare i kënaqur me edicionin e kaluar ku zhvilloi vetëm 12 ndeshje me total 289 minuta.

22-vjeçari pritet të jetë titullar i padiskutueshëm tek skuadra e re, pasi në marrëveshjen e huazimit shihet që ai të luaj titullarë.

Në Sandhausen, Zejnullahu do ta gjejë bashkëvendësin e tij, Leart Paqaradën.

Kujtojmë që shkaku ndeshjeve të pakta, Zejnullahu nuk është pjesë e Kosovës që disa muaj. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)