0Shares

Interi është i kënaqur t’i ofrojë Zanetti të thyejë rekordin e Maldinit një marrëveshje të re për sezonin e ardhshëm.

Tuttosport shkruan se drejtuesit Nerazzurrë janë të ngazëllyer me formën e argjentinasit dhe duan që ai të vazhdojë të luajë.

Në të vërtetë, drejtuesit e Interit janë duke e shtyrë Zanettin të vazhdojë me qëllimin për të thyer rekordin e paraqitjeve të legjendës së Milanit, Paolo Maldini, në Serie A.

Maldini ka bërë 902 paraqitje zyrtare për Milanin, 647 prej të cilave vetëm në Serie A. Ndërkohë, Zanetti ka bërë 929 paraqitje në karrierën e tij, por vetëm 592 prej tyre në Serie A. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)