0Shares

Mbrojtësi i Montpellierit, Mapou Yanga-Mbiwa, ka treguar se ëndërron që një ditë të luajë në Ligën Premier për Manchester Unitedin.

Për futbollistin premtues kanë shprehur interesim shumë skuadra të mëdha evropiane, ndërsa prej tyre më i interesuar ishte Milani që edhe kishte bërë ofertë për të.

“Ëndrra ime është të luaj me fanellën e Manchester Unitedit në një ndeshje në Old Trafford. Klubi që më pëlqen më së shumti padyshim që është Manchester United”.

“Kur unë fle, ëndërroj duke shënuar një gol vendimtar me kokë prej një harkimi nga këndi. Kjo do të ishte e bukur”, ka thënë Yanga-Mbiwa për France Football. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)