0Shares

Spekulimet rreth Xiaomi Mi Pas 3 më në fund janë konfirmuar – tableti tash është zyrtar, së bashku me të gjitha detajet rreth specifikave.

Mi Pad 3 vjen me ekranin prej 7.9 inç që ka rezolucion prej 2048×1536  pikselësh. Procesori fuqizues është MediaTek MT8176 përderisa kapaciteti i RAM memories është 4GB.

Specifikat tjera të Mi Pad 3 nga Xiaomi përfshijnë hapësirën ruajtëse prej 64GB, baterinë me 660 mAh dhe dy kamerat, në dy anët e tabletit.

Në anën frontale të pajisjes gjendet kamera me 5MP, për selfie dhe video, ndërsa në anën e pasme është e instaluar kamera me 13MP.

Mi Pad 3 ka të integruar edhe lidhjet WiFi, Bluetooth 4.1 dhe WiFi Direct.  Tableti vjen me çmimin prej 217 dollarëve.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)