0Shares

Xiaomi shiti një milion njësi të Redmi Note 4 për vetëm 45 ditë në Indi.

Kompania e njohur kineze Xiaomi ka njoftuar sot se ka shitur mbi 1 milion njësi të Redmi Note 4 në Indi.

Xiaomi arritur në këtë pikë të shitjeve për fabletin e saj në vetëm 45 ditë, duke e bërë Redmi Note 4 pajisjen me shitjen më të shpejtë deri tek shifra prej 1 milion njësive.

Siç është cekur nga kompania në Facebook, një njësi e fabletit të kompanisë është shitur për çdo katër sekonda.

Redmi Note 4 ofron një sërë specifikash bindëse për një çmim të volitshëm, duke përfshirë kamerën e përmirësuar dhe një dizajn më premium.

Motorola do ta lansojë Moto G5 Plus në vend nesër, me specifikat e njëjta harduerike – procesorin Snapdragon 625, së bashku me 4GB RAM dhe 64GB memorie, por duhet thënë se Note 4 ofron një eksperiencë shumë më të mirë në softuer dhe kamerë shumë më të avancuar.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)