0Shares

Xavi është ankuar për zyrtarët e ndeshjes pas barazimit 1-1 të Barcelonës ndaj Real Madridit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Mesfushori spanjoll mendon se Cristiano Ronaldo duhej të ishte ndëshkuar gjatë ndeshjes dhe nuk ishte i kënaqur me mënyrën e shënimit të golit të barazimit nga Raphael Varane.

“Goli ishte një lojë e izoluar nga këndi e që nuk ishte harkim nga këndi. Gjyqtari nuk e pa këtë, por dha një harkim nga këndi që ishte i pamerituar, dhe erdhi goli”.

“Përveç kësaj, kishte një mungesë të kartonit të verdhë për Cristianon, që normalisht do të ndodhte, por…”, ka thënë Xavi.

Ronaldo bllokoi lojtarët e Barcelonës për të goditur një gjuajtje të lirë të shpejtë, që zemëroi lojtarët kundërshtar të tij. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)