0Shares

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin ka demantuar pohimet e koordinatorit të Kosovës për dialog me Serbinë, Blerim Shalës, sipas të cilit kryeministrat Ivica Dacic dhe Hashim Thaçi në Bruksel janë marrë vesh për shformimin e strukturave të Serbisë në pjesën veriore të Kosovës.

Deklaratat si kjo e Shalës, sipas vlerësimit të këtij zyrtari të Beogradit, bëhen për konsum të “opinionit publik të Kosovës” dhe, siç është shprehur ai, "nuk e ndihmojnë procesin negociues, por vetëm shkaktojnë huti, pakënaqësi dhe bëjnë që procesi të ndalet dhe të mos arrihen marrëveshje”, transmeton FoNet, citon Koha.net. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)