0Shares

Të paktën 12 njerëz janë vrarë nga një seri shërthimesh në Irak, ndërsa 64 të tjerë janë lënduar të enjten në Dujail, 60 kilometra në veri të Bagdadit.

Disa nga këto shpërthime duket se si qëllim kanë goditjen e pelegrinëve Shiit në rrugën e tyre të shenjtë për në Irak.

Një tjetër bombë goditi një autobus në afërsi të qytetit të shenjtë shiit të Karbela.

Sulmet vijnë pasi të paktën 23 vetë u vranë të mërkurën në një seri bombardimesh në Irak. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)