0Shares

Kohë më parë, VW ka bërë të ditur se do të sjellë rivalin e Nissan Muranos dhe Range Rover Evoque, që të dyja SUV shumë të kërkuar në treg.

Së fundmi janë përhapur lajmet se prodhuesi gjerman është duke e krijuar një makinë, që do të ketë bazën e Polos, transmeton Telegrafi.

Sipas të gjitha gjasave, strukturës së tanishme do t’i bëhet një ngritje për të qenë më e përshtatshme për terrene të vështira, si dhe të ketë më shumë hapësirë. Madje, këto burime bëjnë të ditur se mund të ngjajë edhe me Peugeot 2008 dhe Renault Captur.

Nëse bazohet në Polo, atëherë pritet të jetë një hibrid që lëviz me 200 kuajfuqi, apo 15kW kur del në sistemin e lëvizjes me rrymë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)