0Shares

Federata Shqiptare e Volejbollit ka konfirmuar pjesëmarrjen në eliminatoret e kampionatit botëror “Poloni 2014” për meshkuj dhe “Itali 2014″ për femra.

Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të Federatës Botërore të Volejbollit. Sipas FIVB-së, për eliminatoret e “Poloni 2014″ vihet re një shifër rekord, plot 295 shtete.

Në asamblenë e Federatës Ballkanike, të mbajtur në Shkup, u vendos që Shqipëria të jetë pritëse e kampionatit ballkanik të volejbollit në plazh për U-20. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)