0Shares

Autobusët pa shoferë prej vitit 2019 do të qarkullojnë në Vjenë, njoftoi të premten zyrtarë austriakë.

Projekti do të financohet nga Ministria e Komunikacionit të Austrisë.

Siç është bërë e ditur, tashmë është në testim mini-busi autonom “Navy Arm” me motor elektrik.

Projekti do të fillojë në verë, ndërsa është planifikuar që një linjë e tillë e autobusëve do të fillojë të qarkullojë në lagjen Aspern në Vjenë.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)