0Shares

Interi ka dërguar përsëri skautët e tyre për të parë nga afër cilësite e yllit të Anderlechtin, Youri Tielemans kundër Manchester Unitedit sonte(enjte).

Reprezentuesit belg mbush 20 vjet gjatë këtij muaji, por tashmë është një figurë e rëndësishme për klubin e tij, Anderlechtit.

Ai sonte në çerekfinale të Ligës së Evropës në Old Trafford është titullar dhe Sky Sport Italia theksojnë se përfaqësuesit e Interit janë sërish të pranishëm në stadium për ta ndjekur nga afër.

Interi rivalizon Unitedin për Mertensin Interi rivalizon Unitedin për Mertensin

Kjo është hera e pestë që ata kanë parë Tielemans nga qëndrimet dhe një ofertë verore është në mendjen e drejtuesve nerazzurri, përcjell Telegrafi.

Interi nuk është aspak i vetëm në gjurmimin e lojtarit, i cili është nën kontratë me Anderlechtin deri në qershor 2020.

Ekziston edhe interesi i disa klubeve angleze, gjermane dhe franceze, ndërsa çmimi i tij tashmë thuhet të jetë më i lartë se 20 milionë euro. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)