0Shares

Kush do të thoshte që mund të humbni kilogramët e tepërt vetëm nëse i vendosni gishtat në njërën ndër këto pozita.

Filozofia e vjetër indiane na zbulon pozitën e shuplakave, përkatësisht të gishtave, të cilat i orientojnë rrjedhat e energjisë në trup, transmeton Telegrafi.

Ato pozita quhen “të mençura” dhe me përdorimin e tyre mund ta orientoni energjinë në drejtim të shërimit të ndonjë organi apo të humbni kilogramët e tepërt.

Shikoni videon dhe çdo gjë do ta keni të qartë. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)