0Shares

Një fëmijë nga Gjilani ka vdekur në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë, si pasojë e plagëve të marra nga shpërthimi i një bombole të gazit në shtëpinë e tij.

Sipas Policisë, fëmija është lënduar më 18 janar të këtij viti, ku fillimisht është dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Gjilanit e më pas në QKUK-Prishtinë, ku edhe ka vdekur.

Rasti i ndodhur nuk është raportuar në polici as nga familjarët e as nga Spitali deri më sot, kur viktima ka ndërruar jetë.

Lidhur me rastin janë njoftuar Njësitet përkatëse policore dhe prokurori.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)