0Shares

Gjatë debatit në tribunën e Lëvizjes Vetëvendosje në Viti, ndërroi jetë Shyqri Sylejmani.

I ndjeri Sylejmani pësoi sulm kardiak vdekjeprurës teksa fliste, pasi kishte marrë fjalën në tribunë.

Sylejmani ishte përkrahës i Lëvizjes Vetëvendosje.

Në njoftimin e lëvizjes Vetëvendosje, thuhet se i ndjeri ishte punëtor shumëvjeçar i arsimit në komunën e Vitisë dhe më herët edhe drejtor i shkollës fillore “Nazmi Pajaziti” në fshatin Radivojcë.

Pas këtij rasti tragjik, Lëvizja Vetëvendosje anuloi të gjitha aktivitetet e saj, të planifikuara për sot.

Me këtë rast Lëvizja Vetëvendosje i ka shprehur ngushëllimet më të thella, familjes, kolegëve dhe miqve të të ndjerit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)