0Shares

Me ndihmën e topit të vogël mund të forconi muskujt e kafazit të kraharorit, barkut, si dhe anën e brendshme të kofshëve.

Nëse e keni përdorur topin e madh për reaksion gjatë shtatzënisë, pas kthimit nga materniteti, do t’ju shërbejë për t’u ulur, transmeton Telegrafi.

Për shkak të vragave nga episiotomia apo hemorroidet, ose që të dyja njëkohësisht, gjatë ditëve të para do të keni vështirësi gjatë uljes.

Topi i butë maksimalisht lehtëson dhe nuk irriton dhe e bën të këndshëm qëndrimin ulur.

Anash: Me topin mbi kokë

Ulur: E shtypim topin me shuplaka

Ulur: Nën sqetull, duart të kapura, shtypim topin

/Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)