Unitedi triumfon në derbi për ta përjashtuar Cityn, ndërsa eliminohet Chelsea (Video)

Manchester Unitedi e ka fituar derbin kundër Manchester Cityt (1-0) në kuadër të Kupës EFL (Kupës së Ligës) për të vazhduar në çerekfinale të kësaj gare.

Të dyja skuadrat ishin të kujdesshme gjatë fraksionit të parë, në të cilin nuk pati gola. Ishte një luftë taktikash ndërmjet Jose Mourinhos dhe Pep Guardiolas.

Rezultati u zhbllokua në gjysmën e dytë. Zlatan Ibrahimovic dërgoi një harkim të ulët në zonë, të cilin e priti Juan Mata për ta dërguar në rrjetë (54’).

Në pjesën e mbetur të ndeshjes nuk pati gola, me Djajtë e Kuq që e ruajtën rezultatin dhe vazhduan në çerekfinale të kësaj gare.

Në ndeshjen tjetër, West Ham Unitedi e ka eliminuar Chelsean duke e mposhtur me rezultat 2-1.

Cheikhou Kouyate (11’) dhe Edimilson Fernandes (48’) shënuan për vendasit, ndërsa golin e vetëm për Blutë e realizoi Gary Cahil në minutat shtesë. /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës