Ujkani: Luajtëm mirë, na dhemb si i pranuam golat

Përfaqësuesja kosovare humbi në stadiumin Antalya Arena kundër Turqisë me rezultat 2-0 në saje të dy golave të pranuar në pjesën e dytë.

Samir Ujkani ka pohuar se Kosova ka pasur një paraqitje të mirë kundër Turqisë.

“Na dhemb se si i morën golat, është dashur të jemi më të kujdesshëm në pjesën e dytë”, ka thënë Ujkani pas ndeshjes, përcjell Telegrafi.

Shala: Luajtëm si luana, por nuk patëm fat dhe humbëm
Lexo po ashtu Shala: Luajtëm si luana, por nuk patëm fat dhe humbëm

“Ne e kemi ditur se me një rast të vogël na shënojnë gola. Jam i kënaqur që kemi luajtur më mirë dhe ishim më të organizuar”, përfundoi portieri i Kosovës.

Ndryshe, pas kësaj fitore, Turqia zë pozitën e katërt me pesë pikë të grupit I, ndërsa Kosova renditet e fundit me një pikë. /Telegrafi/

Policia e Kosovës kërkon bashkëpunim për arrestimin e xhudistit Akil Gjakova

Xhudo
Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Sky Sports

Sky Sports "zbulon" rezultatet e xhiros së ardhshme në Ligën Premier - Liverpooli dhe Arsenali dështojnë sërish

Ronaldo largohet papritur nga Arabia Saudite dhe kthehet në Evropë?

Refuzoi të luante për klubin, Werder Bremen i jep dënim shembullor mesfushorit Naby Keita