0Shares

Piktori kanadez me prejardhje turke, Atanur Dogan, realizon punën nën tingujt e muzikës shqipe.

Përveç muzikës shqipe, ai respekton shumë edhe një burrë nga Kosova. Bëhet fjale për komandantin legjendar, Adem Jashari, portretin e të cilit Dogani ka vendosur ta pikturoi përmes teknikës akuarel.

Sipas turko-kanadezit, për burrin nga Prekazi kanë dëgjuar në të katër anët e botës .

Këtë dhe shumë punime tjera të realizuara ai, do të mund të shihen nga e premtja, meqë Prishtina është nikoqire e Festivalit Ndërkombëtar të Akuarelit i cili do zgjas dy ditë. /Klan Kosova/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)