0Shares

Manchester Unitedi ka regjistruar fitore prej 2-0 kundër West Bromwich Albion në ndeshjen e vlefshme për xhiron e njëzet në Ligën Premier që u zhvillua të shtunën në Old Trafford.

Vendasit dominuan tërësisht pjesën e parë, në të cilën u shënua një gol. Në fakt, shënoi një lojtar mysafir, Gareth McAuley, mirëpo ai e gaboi portën pas harkimit të Ashley Young (9’).

Në minutat shtesë (90’+1), Robin van Persie pranoi një top nga Antonio Valencia për ta dyfishuar rezultatin.

Kjo fitore e mban Manchester Unitedin shtatë pikë përpara kampionit në fuqi, Manchester City. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)